top of page

14.02.2018

Нова система реєстрації жителів Плішивця

Бюрократична система з реєстрації громадян села вже давно потребує змін. Жителі Плішивця дедалі частіше скаржаться на складність отримання чи зміни прописки у паспорті. За нашими законами прописка дає право на володіння майном в майбутньому, а це створює додаткові перешкоди в реєстрації місця реєстрації. Законодавство має орієнтуватись на потреби жителя села, а не на певні організації. Найбільше вона потрібна виборчій комісії, районному військомату, постачальникам комунальних послуг тощо. Ніхто не подумав про те, що через відсутність єдиної системи реєстрації кожен мешканець має бігати по всіх державних установах, даючи довідки про своє місце реєстрації проживання, склад сім’ї і т.п.. Створюється і додаткова завантаженість і на державних чиновників, бюджетні витрати.

Всі цивілізовані країні поступово переходять на єдиний реєстр з декларативним принципом реєстрації. Що це означає? Всього за лічені хвилини можна через інтернет пройти реєстрацію місця проживання на сайті. Нова система реєстрації забезпечить швидкий пошук громадян по всій країні. Кожний би був зацікавлений в вірному відображенні свого місця проживання. Реєстраційні записи були б актуальні і проводились би лише за одного документа – заяви, поданої власноруч або через сайт. Власники нерухомості мають бути наділені додатковими правами з доступу до реєстрації інших громадян за своїми адресами. За подання неправдивих відомостей потрібно накладати санкції з існуючим механізмом їх стягнення. Нова система реєстрації громадян Плішивця має запрацювати найближчим часом, коли всі норми законодавства мають бути узгоджені між собою. Ми не перші на цьому шляху і не останні. Є приклади успішних подібних реформ Грузії та Польщі, будемо орієнтуватись на наших сусід

31.01.2018

Сьогодні в Плішивці відкриваються дуже гарні умови для встановлення сонячних батарей власниками приватних домогосподарств.

Цьому сприяє багато факторів. По-перше, це ціни на енергоносії, які що року зростають. По-друге, це ціни на сонячні батареї та їх комплектуючі, які щороку спадають. По-третє, це світловий рік, що дає достатню кількість сонячних променів. По-четверте, це зелений тариф, який дозволяє надлишок виробленої електроенергії продавати в 3,5 рази більше за ціну її споживання населенням Плішивця до 2030 року згідно Закону України «Про електроенергетику». По-п’яте, це позитивний досвід або бізнес, що без страху дозволяє інвестувати гроші у майбутнє без ризиків.

Почнемо з цифр, на прикладі типового невеликого домогосподарства Плішивця з сонячною електростанцією на 10 кВт. Візьмемо найбільш поширені полікристалічні моделі, потужністю 270 Вт, що коштують 135 доларів. Для 10 кВт потрібно 38 сонячних батарей або 5130 доларів чи 63 квадратних метри для їх розміщення. Додатково потрібно буде придбати інвертор для перероблення постійного струму в змінний. Він дозволить вироблену електроенергію під’єднати до мережі домогосподарства. Для електростанції в 10 кВт він коштуватиме близько 1500 доларів. Також необхідно буде купити двонаправлений електролічильник вартістю 370 доларів, що дозволить рахувати електроенергію як на вхід, так і на вихід з домогосподарства. Всі сонячні панелі потрібно укріплювати, під’єднувати та налаштовувати. Вартість комплектуючих матеріалів з роботою коштуватиме близько 3000 доларів. В цю вартість входить послуги працівників РЕМ для встановлення двонаправленого електролічильника (500-600 грн.) Всього отримаємо 10000 доларів США, для зручності розрахунку ціни в гривнях визначаються на підставі діючого курсу долару.

Згідно постанови національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 29.12.2017 року № 1609 вартість електроенергії, проданої за зеленим тарифом, складає 5,87 грн. Продавати електроенергію можна лише ту, що залишилась невикористаною домогосподарством. Така міні сонячна станція виробить в рік близько 11,5 тис. кВт годин електроенергії, а споживання домогосподарства складе в середньому 4,5 тис. кВт годин. Тобто продати можна буде 7 тис. кВт годин на суму 41 тис. грн. Оподаткування зазначених доходів складе 19,5 % - це 18% податок на доходи фізичних осіб та 1,5% військовий збір. Маємо 41000 грн – 8000 грн. = 33000 грн.

Додатково маємо економію витрат для власного споживання 4,5 тис. кВт годин за ціною 1,68 грн в сумі 7500 грн. Загальна вигода становить 40500 грн або 1450 доларів по курсу 28 грн за долар. При загальній вартості установки 10000 доларів окупність сонячних панелей складе 7 років. Всі цифри в статті заокруглені для легшого сприйняття інформації. Наведені дані відповідають дійсності. При більшій зацікавленості є можливість вивчити тему виробництва електроенергії з сонячних батарей в мережі інтернет. Нехай цей матеріал стане поштовхом для жителів Плішивця до більш раціонального використання природних ресурсів.

17.01.2018

Куди подіти сміття села?

З першого січня цього року діють нові поправки до Закону Україні до «Про відходи», що забороняють захоронення сміття без його переробки. Чи правильно це? Звісно так! Візьмемо країни Європи, для прикладу. У більш розвинутих (Швеція, Данія, Швейцарія) менша половина відходів переробляється, а більша спалюється на підприємствах, що виробляють електроенергію та тепло. В Україні близько 2,5% відходів переробляється і стільки ж приблизно спалюється. Решта вивозиться на полігони, які значно забруднюють не тільки повітря, а й ґрунти та внутрішні води місцевості.

Як жити мешканцям Плішивця з новим законом? Чи забезпечила місцева влада належну інформаційну політику серед населення? Як сортувати сміття? Чи будуть його потім вивозити? Навряд. Адже поблизу Плішивця немає сміттєпереробних заводів, що зможуть в повному обсязі прийняти всі побутові відходи. Якщо законом дозволено спалювати сміття тільки на спеціально призначених для цього підприємствах з метою одержання теплової та електричної енергії, то куди все таки потрібно буде його вивезти? Законом цього не передбачено.

Але з чогось потрібно все таки починати. Якщо в громадян села буде звичка сортувати сміття на папір, пластмасу, скло, залізо й органічні відходи, то встановлення потрібної кількості сміттєвих баків має само по собі забезпечити їх утилізацію потрібними підприємствами. Тому забезпечити сортування побутових відходів для переробки має місцева влада одночасно з усіма мешканцями Плішивця.

04.01.2018

Ціна за оренду землі в Плішивці

Кому вигідний мораторій на продаж землі с/г призначення? Скільки років ще народні обранці будуть тримати під забороною продаж с/г земель? Чому селяни, здаючи в оренду земельні паї, відчувають себе обдуреними? Адміністрація 1ua вирішила розібратись у всіх прихованих деталях і пролити світло на стан справ у земельних відносинах.

В усі часи світових війн і протистоянь рушійною силою були гроші. Давайте подумаємо, хто зараз заробляє, орендуючи у 7-ми мільйонів селян земельні паї? Правильно! Орендарі або великі агрохолдинги, бо дрібних фермерів рахувати не будемо, їх частка в аграрному секторі дуже мізерна. Так, з 1991 року реальних землевласників (середній їх вік – 70 років) з кожним роком все меншало і меншало, чимало земельних паїв було віддано орендарям, так як спадкоємців не виявилось, а продати земельну ділянку було неможливо. Багато безхозних с/г земель були передані сільрадам, які в подальшому були надані на власний розсуд землекористувачам на довічне утримання. Кабальні договори оренди на десятки років створюють умови, коли селяни повністю втрачали контроль за власними земельними ділянками, замість того, щоб укласти нові договори, вони підпадали під монополію найближчого аграрного підприємства. Згідно даних держгеокадастру 71% всіх земель України – сільськогосподарські. Давайте подумаємо, скільки Україна втрачає інвестицій, коли могли б зайти європейські орендарі і віддали валюту тим, хто вирішив продати свій земельний пай на вигідніших умовах. Ви скажете, так іноземні агрофірми можуть скупити половину українських земель? Це міф, який використовують народні депутати для залякування селян. Такі купівельні операції легко регулюються квотами на продаж землі в «одні руки». А те, що «потрібні» люди використовують землі запасу і не витребувані земельні ділянки на свій розсуд – то на це закривають очі.

Можливо, в інших країнах теж є така заборона на продаж земель? Ми йдемо в Європу, що там? Ніде в Європі немає нічого подібного. В усьому світі тільки декілька держав з низько розвинутою економікою мають таку заборону: Північна Корея, Венесуэла, Таджикистан, Куба і Конго. При наявності відкритого ринку землі ціна на оренди земельних ділянок також зросте до рівня європейських. Приміром, за 1га в рік платять в Данії 709 дол США, Болгарії – 279, Іспанії 227, Бельгії 124, а в Україні 37! За даними аналітичного видання businessviews ціна за оренду може за 10 років зрости до 5 разів, якщо іноземцям заборонять продавати землю або в 10 раз, коли дозволять! Навіщо ж тоді обмежувати мільйони селян у здатності додатково заробити кошти? Ми ще мовчимо за додаткові мільйони інвестицій, робочі місця і сплачені податки до бюджету.

Дійсно, а чи існує ринок землі насправді? Так він є, але лише «чорний». Ціна на 1 га від 700 до 1500 дол. США за гектар. Продають земельні паї за умовні борги, через суди і звичну готівку. Такими схемами користувались ще в 90-х і користуються зараз. Нелегальні торги вигідні лише шахраям, що проводять в тіні незаконні операції. Так, їм вигідніше, а порядним бізнес партнерам немає можливості відкрито укладати такі договори купівлі. Ціна на продаж при відкритому ринку землі зросте до 2 разів, якщо іноземцям заборонять продавати землю або в 4 рази, коли дозволять!

Адміністрація першої всеукраїнської соціальної мережі відкрито агітує народних обранців та осіб, наближених до прийняття рішень, зняти мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення та відкрити ринок землі в Україні!

27.11.2017

25 тисяч гривень при народженні дитини у Плішивці

Будь яка місцева влада має можливість вільно направляти фінанси для розвитку власної інфраструктури та збільшення достатків проживаючих Плішивця. Це може бути відновлення дорожнього покриття, дошкільних закладів, вуличного освітлення. Останнім часом набуває розголосу питання допомоги батькам для розширення родини. Для збільшення народжуваності громадян очікується здійснювати таку допомогу в розмірі 25 тисяч гривень з бюджету громади. Це не така величезна сума на теперішній час, але мінімальна допомога має неминуче бути. В організації місцевого підрозділу у питаннях неповнолітніх, сім’ї та юнацтва вирішується питання формування робочої групи, що займалася б виплатою допомоги та контролем за її спрямуванням. Не завадить не допустити зловживань у наведеній справі. Щоб кожна новонароджена дитина відчула кожну копійчину підтримки від влади. Сфера використання вказаних грошей різна. Важлива увага має загострюватись на оселі, де мешкають молоді родини. Теплозберігаючі матеріали, заміна вікон, дверей, а також системи опалення складають цей перелік. Додатковий шлях витрачання грошей буде містити допомогу на отримання речей першої необхідності: підгузники, дитячі каші, одяг тощо. Додавши до вищенаведеного витрачати допомогу доцільно буде ще на придбання побутової техніки, наприклад, пральних машин. Треба зазначити, що напрямок витрачання наданих грошей має вибрати кожна молода пара на власний розсуд, враховуючи свої побутові потреби.

Чи потрібно боротись з демографічною кризою і інвестувати у майбутнє Плішивця? Це залежить тільки від одних мешканців. таким чином, пишіть власні пропозиції, приймайте активну участь в розбудові нашого села на засіданнях об'єднананої територіальної громади.

08.07.2017

Отримайте земельну ділянку в селі Плішивець

Земля - наша надія. Найглибші запаси чорнозему знаходяться в Україні, зокрема в Плішивці та за його межами. Ціни на сільськогосподарську продукцію невпинно підвищуються, адже є її ринковий дефіцит і високий попит. На теперішній день всякий житель села може безоплатно набути у володіння земельні ділянки державної та комунальної власності та розпочати вирощувати дохідних культур. Згідно Земельного Кодексу співвласники сільськогосподарських господарств можуть одержати пай в середньому розмірі по типовому господарству. Решта громадян села мають право очолити особисте селянське хазяйство на площі не більше 2 гектара, садівництва – не більше 0,12 гектара. Для зведення та обслуговування жилого будинку виділяються ділянки площею від 10 до 25 соток. На зведення дачі – 10 соток, а гаражу – 10 соток. Якщо необхідна земельна ділянка розташовується в межах села Плішивець – то відправляти прохання потрібно до міської ради, а якщо поза межами, то до райдержадміністрації чи Головного управління Держгеокадастру області (для ведення сільського господарства). До звернення додається паспорт, податковий номер, та роздруковані матеріали, на яких можна побачити бажане місце дислокації земельного участку. Приміром, вилучення з кадастрової карти можуть надрукувати за місяць в територіальному органі Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру за ціною вартістю не більше 3відсотка від мінімальної зарплати. Очевидно, що чекати місяць довго, тому роблять такі світлини в недержавних організаціях або власноручно через Гугл мапс та публічну кадастрову мапу. Розмір графічних витягів не затверджена ніяким юридичним актом, тому можуть бути незаконні відмови посадових осіб стосовно прийому потрібних документів. Після подання документів до відповідної державної установи доведеться чекати місяць на розроблення проекту землеустрою що відведення земельного участку або відмову з вказанням причини.

Не одну інстанцію змушені будете обійти пройти, щоб установити право володіння на бажану земельну ділянку. Ціла процедура оформлення торкнеться земельної організації, державного кадастрового реєстратора, управління юстиції та центру надання адміністративних послуг. В кожної організації свій список документів, свої строки, ціни за послуги. Гарним юристом необхідно бути, щоб захистити власне право на земельну ділянку села. Різні камені спотикання можуть випасти на кожному кроці, незаконні відмови і суперечливі правила гри можуть завести в глухий кут. Не бажано, щоб справа доходила до суду. Для широкого ознайомлення порад на сайті підготовлена детальна інструкція, яка проконсультує, як себе вести в конкретному випадку, щоб не соромитись потім. Зберегти її можна тут.

02.04.2017

Нові дороги в Плішивці

Місцеві ентузіасти вражають звичайних громадян Плішивця. Цього разу вони взялися до асфальтного покриття. Вже понад 5-ти років чекали жителі від Укравтодору нового покриття доріг в селі Плішивець. Носили скарги, звернення. Скільки можна терпіти? Прийшлось латати дороги своїми силами. Зібрався колектив прихильників, які прорахували всі затрати на будівництво центральних доріг села Плішивець. Була створена неприбуткова організація, яка заручилась підмогою європейського гранту з підтримки дорожньої інфраструктури. Окремо були передані гроші на матеріали – асфальт та щебінь. Автомобілями та пальним пожертвували місцеві підприємці. Люди самостійно розпочали ремонтні роботи. Брались не тільки за дороги, а й за краї - ремонтували навіть тротуари, звертали увагу на водовідведення. В підсумку витрати на виготовлення одного квадратного метру асфальту вийшла не більше 150 грн. Це втричі менше за ціни державного підприємства. Після ремонту центральних вулиць, жителі повірили у власні здібності і почали прокладати дорожнє покриття там, де його зроду не було. Кожен був заінтересований звести власні сили в розвиток свого Плішивця. З кар’єру за Плішивцем було піднято більше 100 кубометрів піску, з околиць колишнього колгоспу вигребли рештки побудови і висипали на найбільш складних відрізках дороги. По суті, не треба бути великим майстром, щоб робити ремонт вулиці. Більшість громадян після укладення нових доріг надто ретельно почали ставитись до їх використання. В селі Плішивець були прикріплені дорожні знаки щодо ваги транспортних засобів, перед виїздом з поля на асфальтовані дороги почали мити сільськогосподарську техніку. Цим вдалим досвідом можна надихнути жителів інших міст і сіл.

Шан. панове Плішивця, ви бачите, що ця публікація є придуманою і розміщена для заохочення громадськості до більш завзятої праці. На все добре!

12.03.2017

Нова залізниця в Плішивці

Корпорація ТеслаМобайл до грудня нинішнього року планує залучити орієнтовно півмільярда доларів США в розвиток транспортної інфраструктури нашого регіону. Приміром, в Плішивці планується пробний запуск футуристичного Гіперлупу. Для тих, хто не знає – це швидкий вакуумний вагон, що доходить швидкості більше тисячі км за годину. Через наше село протянеться перший відрізок такої залізниці, що сполучить між собою усі районні центри регіону. Технологи корпорації ТеслаМобайл звуть ці потяги транспортом нової ери, бо долати відстані можливо буде в 10 разів швидше. Винахідник надзвукових потягів Адам Тейлор, що є директором цієї корпорації, розповідає, що у разі влучного запуску швидкісних потягів, нова колія пошириться на найбільші населені пункти регіону. Сьогодні справа знаходиться на стадії будівництва і випробовування. За селом є лише 500 метрів новітнього полотна, що має вагу понад тисячі тон. Вітчизняні розробники взяли участь в конкурсі на оптимальну капсулу для пересування і отримали перемогу. Незважаючи на критику нових починань, робота ведеться. Ось чому є достатні передумови для успішного завершення цього проекту.

Шан. гості Плішивця, ви розібралися, що відповідна публікація не є правдивою і створена для заохочення жителів до більш пробивної роботи. Успіхів!

05.02.2017

Новини села Плішивець

Життя змінюється щохвилини. Мало чи не щотижня щось нове відбувається у селі Плішивець. Проте вкрай рідко новина приходить до людей вчасно та в повній мірі. Де можливо дізнатись про новини села? Варіантів не багато. По телевізору місцеві новини передають вкрай рідко, так як чимало місцевих телеканалів припинили мовлення, а на загальному телебаченні такі новини виводяться абсолютно несподівано. Переважна більшість районних друкованих видань підзвітна місцевій владі, тому на більшість статей існують відповідні замовники і цензура. Місцева періодика без фінансування з боку держави є надто коштовною і її жоден не купує. Є така думка, що з часом вся друкована газета скоро піде в історію через малу прибутковість. Ось чому останнім часом аудиторія друкованих видань відходить до інтернет видань. Їх затрати на утримання в декілька разів менші від друкованих видань. Тому публіцисти на сайтах більш непідкорені в публікаціях. Їм не страшні цензури з боку влади і пишуть більш незалежно, виборюють нових читачів.

З цього року наша соціальна мережа стала збирати на всіх сторінках населених пунктів новини громади поміж всіх інтернет видань району. Підписавшись на новини сторінки районного центру, можна завжди отримувати свіжі новини на власну електронну пошту. Кожну новину Плішивця Ви маєте змогу прокоментувати, поставити свою оцінку. Ця зручність створює умови для впливу громадської думки на уряд і великий бізнес, а не навпаки. Публікуючи свої матеріали на сторінці села, кожен може бути в ролі незалежного публіциста, нести правду до мешканців, розвивати демократію. Об’єктивна інформація дає кожному з громадян основу для правильних рішень. Долучайтесь до новин нашого сайту і плекайте своє село.

Прес служба громади

© 2023 Вера Судьба. Сайт создан на Wix.com 

bottom of page